K&N adapters allow for even more air filter applications.
- Manufactured using high quality materials
- Engineered for performance
- Allow for more filter applications
- Backed by K&N warranty
| Attributes | |
| Alternate Part Number | 21510 |
| ASIN | B000FGI2ZE |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Clamps Included | No Clamps Included |
| Country of Origin (Primary) | US |
| Emission Code | Legal US |
| Finish | Natural |
| Gasket Or Seal Included | No |
| Gaskets Included | No |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 3917400000 |
| Hazardous Material Code | N |
| Item Weight | 0.400 lbs. (0.2 kg) |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Plastic |
| Material Used | Grivory |
| Mounting Hardware Included | No |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| Package Material | Plastic Other |
| Package Type | Bag |
| Product Box Height | 1.5 in (38 mm), 1.500 in. (38mm) |
| Product Box Length | 5 in (127 mm), 5.000 in. (127mm) |
| Product Box Width | 5 in (127 mm), 5.000 in. (127mm) |
| Product Style | Raw Materials |
| SDR Required Flag | N |
| Spacer Type | 4-Barrel Open |
| Thickness | 1.5 in (38 mm) |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Warranty Time | 3 |
| Weight | 0.4 lb (0.2 kg) |
| GTIN | 00024844167644 |

















